peníze

Fotbalová reprezentace na RTVS končí. Práva má nový kanál

Zápasy národního týmu budou na kanálech Sport1 a Sport2.

BRATISLAVA. Zápasy slovenské fotbalové reprezentace od příští sezóny fanoušci neuvidí na veřejnoprávní televizi. Poprvé v éře samostatnosti si bude muset fanoušek přepnout z RTVS na jiný kanál.

Práva na zápasy národního týmu získal AMC Networks International. Reprezentační fotbal tak bude od příštího roku na stanicích Sport1 a Sport2.

Ředitel Sekce sportu RTVS Matej Hajko tuto informaci nechtěl komentovat. „Není co. Prodej práv ještě není uzavřen,“ řekl Hajko a dodal, že momentálně je vázán mlčenlivostí.
)
Na novém kanálu od června
Sport1 a Sport 2 patří pod AMC Networks International – Central and Northern Europe.

UEFA prodala v jednom balíčku práva na období 2022–2028.

Balíček bude zahrnovat kvalifikační zápasy UEFA EURO 2024 a UEFA EURO 2028, jakož i FIFA mistrovství světa 2026 či přátelské zápasy Ligy národů UEFA.

Slovenská reprezentace se poprvé objeví na Sport1 v červnu 2022, kdy odstartuje Liga národů UEFA 2022-23.

Losování se uskuteční 16. prosince ve švýcarském Montreux.

Slovensko se zúčastní Ligy C a bude vylosováno z prvního koše. Kvalifikační kola na UEFA EURO 2024 v Německu se uskuteční mezi březnem a listopadem 2023 a play-off v březnu 2024, zatímco kvalifikační rozpisy na další dva světové turnaje (FIFA mistrovství světa 2026 a UEFA EURO 2028) ještě nejsou definitivní.

Vlhová i MS v hokeji se přesunou na kanály soukromé televize
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK
Vlhová i MS v hokeji se přesunou na kanály soukromé televize
Jak pro Sportnet potvrdil Víťezslav Horák, Sport1 a Sport2 mají exkluzivní práva a zatím není pravděpodobné, že by uvažovali o prodeji sublicence pro jiné televizní kanály.

Během následujících šesti let budou Sport1 a Sport2 nadále kanály na Slovensku a v České republice, které budou vysílat všechny zápasy UEFA v rámci zápasů národních týmů UEFA.

Budou to jediné kanály, které budou vysílat nejsilnější národní týmy v Evropě. Balíček bude obsahovat celkem 1 500 zápasů, přičemž nejlepší zápasy budou vysílány živě v každý den zápasu stejně jako zpravodajství o české reprezentaci.

Ztratí i hokejové MS
Na RTVS za pár let nebudou ani zápasy hokejové reprezentace na mistrovství světa. Veřejnoprávní televize vlastní práva jen na dva nejbližší šampionáty.

Od roku 2024 budou hokejové MS na stanici JOJ Sport, která se pustila do nákupu ve velkém. A hlásí, že bude vysílat Tour de France, hokej i Světové poháry v lyžování.

Vysílací práva ze sportovních akcí v posledních letech jsou stále atraktivnější pro soukromé stanice a cenu za práva tisknou velmi vysoko. RTVS jim nedokáže konkurovat.

\“To je realita, trh je volný a je logické, že se hráči rozhodnou \“zaútočit\“ právě na takové akce,\“ komentoval prodej práv Matej Hajko pro deník N.

„Fotbal je naprosto specifický, myslím si, že za pár let ho budou vysílat už jen operátoři, vždyť s Premier League tomu tak je už teď. Jsou to tak neuvěřitelné peníze, že tam už není prostor pro veřejnoprávního vysílatele, možná s výjimkou dvou zemí. Cena šla nahoru v tisících procent,“ vysvětloval Hajko.

RTVS atuálně vlastní práva na 13 závodů Světového poháru v alpském lyžování, na olympijské hry v Pekingu a v Paříži, tenisové turnaje ATP a WTA, zápasy Evropské ligy UEFA a Evropské konferenční ligy, domácí ligové soutěže ve fotbale a v hokeji.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat