peníze

Podle čeho si vybrat střešní nosiče, aby vám plně vyhovovaly?

Žádné auto není nafukovací, a pokud chceme nebo potřebujeme alespoň tu a tam převézt větší, objemnější věci, do kufru se nám vše nevejde. Výborným řešením jsou střešní nosiče, jejichž nabídka je na našem trhu značně široká. Laik, který zatím s příčníky neměl tu čest, může být poměrně ztracen. Podle čeho vybírat, a na co si dát pozor, než za dané střešní nosiče utratíte?

více v článku...

Dbejte na kvalitní materiál

Jestliže se podíváte do prodejny autodoplňků, budete si moct prohlédnout střešní nosiče v cenové relaci cca 1 200 Kč – 10 000 Kč. Hlavní rozdíl v ceně způsobuje materiál, z něhož jsou příčníky vyrobeny. Levnější modely bývají vyrobeny z plastu, což by nevadilo, ale je tady potřeba myslet na to, že takové nosiče mají nízkou nosnost. Jestliže chcete převážet střešní box o objemu 450 litrů, budete jistě potřebovat nosiče hliníkové či ocelové. Většinou se dá říct, že cena značí vyšší pevnost materiálu a je zárukou vyšší nosnosti, a tím i bezpečnosti.

Aby nosiče na váš vůz „seděly“

Je potřeba také vědět, jak se na váš vůz střešní nosiče uchycují. Hledáte typ pro auto s hagusy (ať už klasické či integrované), nebo nosič upevníte pod lem střechy? Zkontrolovat si shodu nosičů s vaším automobilem můžete na stránkách kvalitních prodejců, jako např. v kategorii střešních nosičů prodejce Autodoplnky-obchod.cz.

Možnost uzamykání se bude hodit

Na trhu jsou druhy nosičů, které jsou vybaveny uzamykacím systémem, jež je chrání před zloději. Uzamykací systém je dodáván spolu s příčníky, takže k nosiči dostanete zámek a klíč. Jestliže vás užívá nosiče více, dají se dokoupit náhradní klíče.

Podívejte se na autodoplnky-obchod.cz a vyberte si kvalitní a spolehlivé střešní nosiče. Pokud si nejste výběrem jisti, stačí obrátit se ne e-shop, rádi pomohou.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat