peníze

Biden by už Trumpa neporazil, mnohé voliče zklamal

Minulý týden byl pro amerického prezidenta Joea Bidena velmi turbulentní. Začal se prohrou demokratů v souboji o post guvernéra ve Virginii, kde ještě před rokem v prezidentských volbách zvítězil demokrat Biden s desetiprocentním náskokem. I ve výrazně demokratickém státě New Jersey zvítězil kandidát Demokratické strany jen těsně.

Koncem týdne se naopak Bidenovi podařilo přes Sněmovnu reprezentantů protlačit plán o rozvoji infrastruktury za bilion dolarů.

Rok od prezidentských voleb je však Joe Biden v nelehké situaci – ještě žádnému prezidentovi za poslední desetiletí neklesala podpora tak rychle jako Bidenovi. Pokud se mu zády otočí další voliči, může v neoblíbenosti předjet i Donalda Trumpa.

Chaos i inflace
Většina amerických prezidentů začíná v úřadu s poměrně dobrými čísly – Billu Clintonovi, George W. Bushovi i Baracku Obamovi na začátku vládnutí věřila více než polovina voličů. Jen Donald Trump za nimi zaostával s asi 44procentní podporou.

Zatímco Bushovi výrazně vyskočila podpora po ohlášení války v Afghánistánu, Clinton zase výrazně padl v prvních měsících, kdy nedokázal voliče přesvědčit o své vnitropolitické agendě. Aktuální čísla však ukazují, že mezi prezidenty s největší ztrátou důvěry bude patřit i Joe Biden.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat