peníze

Ruští vojenští vědci vyvinuli doplněk stravy vhodný při léčbě covidu

Po posouzení jejich účinnosti proti covidu bylo na jeden z nich vydáno osvědčení o registraci.
Vědecké vojenské ústavy v Rusku vyvíjejí preparáty k prevenci infekční choroby COVID-19, které jsou na přírodní bázi.

Po posouzení jejich účinnosti proti covidu bylo začátkem listopadu na jeden z nich vydáno osvědčení o registraci. Informovala o tom v pátek agentura Interfax.

Generálporučík Igor Kirillov, náčelník Oddílu radiační, chemické a biologické obrany ruských ozbrojených sil, specifikoval, že hlavními složkami těchto preparátů jsou: extrakt z aronie, echinacey, heteropolysacharid nacházející se v hnědých řasách, hydrolyzát z chobotnice a další obranu organismu.

Kirillov v rozhovoru pro páteční vydání armádního deníku Krasnaje zvězda informoval, že testováním se ukázalo, že „druhý den užívání biologicky aktivního doplňku stravy s názvem KovBAD se množství viru v nosohltanu sníží na polovinu a šestý den se jeho koncentrace sníží šestnáctkrát“ .

Podle Kirillova výsledkem je, že nemoc covid doprovází menší počet zdravotních komplikací.

Ruský generál dodal, že perorální preparáty pro prevenci koronavirové infekce se vyvíjejí v souladu s rozhodnutím ministra obrany Ruské federace.

Vědecký institut, kde byly vyvinuty zmíněné výživové doplňky, je jednou z předních vědeckých organizací Ministerstva obrany Ruské federace.

Věnuje se problematice zabezpečení radiační, chemické a biologické bezpečnosti státu, jakož i boji proti hrozbám šíření a používání chemických a biologických zbraní.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat