peníze

V Kurdistánu varují před migrací do Běloruska

Kurdští představitelé v Polsku zároveň nabídli pomoc svým krajanům.

Představitelé iráckého Kurdistánu varují své občany před cestováním do Běloruska.

Politici tvrdí, že mnozí z migrantů, kteří se takto snaží dostat do Německa, byli oklamáni pašeráky. Informoval o tom v pátek polský zpravodajský web Onet.pl.

V Kurdistánu podle Onet.pl momentálně probíhá informační kampaň, která má jeho obyvatele upozornit, že ti, kteří se rozhodnou emigrovat, se stávají součástí hybridních aktivit režimu Alexandra Lukašenka.

Zijád Raúf, představitel kurdské vlády v Polsku, v rozhovoru pro polský veřejnoprávní rozhlas uvedl, že kurdské vedení je znepokojeno tíživou situací, v níž se nacházejí migranti uvízlí na hranicích Polska a Běloruska.

„Byli bychom rádi, kdyby si uvědomili, že byli zmanipulováni a rozhodnutí opustit zemi a odejít nebylo správné, poslouchali pašeráky, kteří to dělali jen pro svůj materiální prospěch,“ vysvětlil Raúf.

Kurdští představitelé v Polsku zároveň nabídli pomoc svým krajanům, kteří táboří podél východní hranice Běloruska.
Web Polsat News ve čtvrtek informoval, že od začátku roku 2021 polská pohraniční stráž eviduje více než 30 000 pokusů o ilegální překročení polsko-běloruských hranic.

Od léta bylo zaznamenáno také mnoho pokusů o násilný vstup na území Polska ze strany cizinců shromážděných běloruskými bezpečnostními složkami v zahraničí, jakož i provokací ze strany těchto složek.

V reakci na tento vývoj od 2. září ve 183 lokalitách v Podleském a Lublinském vojvodství, sousedících s Běloruskem, platí výjimečný stav a byly tam přesunuty stovky příslušníků polských bezpečnostních složek.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat