peníze

Toyota v České republice spustila výrobu modelu Yaris

Od Marek PAUCO Naposledy aktualizováno lis 11, 2021
Uvedení druhého modelu znamená pro společnost TMMCZ (dříve TPCA) významný milník, odkdy v lednu 2021 přešla do úplného vlastnictví společnosti koncernu Toyota Motor Europe. Toyota investovala přes 180 milionů eur do transformace závodu na výrobu vozů segmentu A a B na bázi své platformy TNGA B. Kapacita závodu se tak rozšířila a zavedl se třísměnný provoz, aby bylo možné rozjet výrobu modelu Yaris a v roce 2022 uvést na trh nový model Aygo X.

„Za poslední tři roky jsme vybudovali nové výrobní prostory, nastavili nové logistické trasy, nainstalovali nové technologie a, co je nejdůležitější, v našem závodě Toyota jsme přivítali téměř 1 600 nových zaměstnanců. Také by chtěl poděkovat našim vzácným dodavatelům a externím partnerům v regionu za skvělou spolupráci a neutuchající podporu,“ uvedl Koreacu Aoki, prezident společnosti TMMCZ.

Investice společnosti Toyota do závodu TMMCZ umožní také vyrábět tam hybridní vozidla. Tento krok je odrazem úspěchu modelu Yaris Hybrid, jehož prodej představuje 80 % celkového prodejního mixu Yaris v Evropě. Hybridní elektrické hnací soustavy pro závody TMMCZ i TMMF se vyrábějí v závodě Toyota Motor Manufacturing v Polsku.

„Je to vynikající krok vpřed pro budoucnost společnosti TMMCZ, neboť začíná vyrábět náš nejprodávanější automobil v Evropě. Cílem společnosti Toyota z hlediska evropského prodeje je dosáhnout 1,5 milionu prodaných vozů do roku 2025, přičemž model Yaris bude při dosahování tohoto cíle hrát klíčovou roli. Zavedení architektury TNGA i hybridních hnacích soustav v závodě TMMCZ je v souladu s naší strategií v regionu,“ uvedl Marvin Cooke, výkonný viceprezident pro výrobu koncernu Toyota Motor Europe.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat